Sekmadienį Jonavos sporto arenoje baigėsi 2017-2018 m. „OptiTaxi JKML“ II lygos čempionatas. Dėl lygos nugalėtojos vardo kovojo 8 ekipos, o tarp jų ryškiai išsiskyrė dvi ekipos – „Kaktusas“ bei „Losrita“, turnyrinėje lentelėje po reguliariojo sezono likusios atitinkamai pirmoje ir antroje vietose.

„Losritos“ krepšininkai atkrintamosios varžybose didesnio vargo neturėjo ir lengvai sudorojo „Artilerijos bataliono“ bei „Kulvos“ komandas. Tuo tarpu visus 7 varžovus reguliariajame sezone įveikęs „Kaktusas“ ketvirtfinalyje lengvai peržengė „Panerių“ barjerą, tačiau pusfinalyje jau turėjo gerokai pavargti. Jiems iššūkį metė „KKSC`99“ krepšininkai, su kuriais prireikė visų 3 rungtynių. Vis tik savo pranašumą įrodę „Kaktuso“ krepšininkai galiausiai prasibrovė į finalą.

Didžiojo II lygos finalo pradžioje komandos jautė šiokią tokią įtampą ir žaidė ne itin rezultatyviai, o po pirmųjų 7 minučių priekyje buvo „Kaktuso“ krepšininkai (11:7). Vis dėlto varžovams nutolti neleidusi „Losrita“ išlaikė artimą atstumą ir po pirmojo kėlinio atsiliko per vieną tolimą metimą (19:16).

Ne itin užtikrintai žaidusiai „Kaktuso“ ekipai išlaikyti persvarą sekėsi vis sunkiau, o įpusėjus antrajam kėliniui komandas teskyrė vienas taškas (26:25). Varžovams ant kulnų mynę „Losritos“ krepšininkai savo tikslą pasiekė pačioje kėlinio pabaigoje, kuomet komandą į priekį išvedė ovacijų sulaukęs V.Česnauskas. Pastarieji laimėjo pirmąją susitikimo pusę rezultatu 34:35.

Trečiajame ketvirtyje „Losritai“ būnant priekyje rezultatu 37:39, savo pirmąjį tritaškį pataikė T.Kepežinskas, o po jo užsivedusi „Kaktuso“ komanda sėkmingai užbaigė dar porą atakų ir privertė varžovus prašyti minutės pertraukėlės (45:39). „Losritai“ pasitarimas išėjo į naudą ir ši labai greitai persvėrė rezultatą bei atitrūko 5 taškų skirtumu (48:53). Tačiau kėlinio pabaigoje „Kaktusas“ vis tik atstatė pusiausvyrą (53:53).

Lemiamo kėlinio pradžioje „Losritos“ krepšininkai dar buvo priekyje (56:58), bet jų sėkmė ilgai nesitęsė. Svarbiausiu momentu „Kaktuso“ žaidėjams atsirišo krepšys, o tuo tarpu „Losritos“ ekipa vis sunkiau pralauždavo varžovų gynybą bei ėmė atsilikti. Sužaidus 5 minutes komandas skyrė jau 9 taškai (69:60). Sutrikusi „Losritos“ komanda paskutinėmis minutėmis rungtyniavo skubotai ir skirtumas tik augo, tad „Kaktusas“ ramiai pabaigė rungtynes ir be didesnės įtampos iškovojo pergalę rezultatu 83:64, taip triumfuodamas II lygoje.

„Kaktusas“: L.Kazulis 21 (6/17 met., 17 atk.kam.), R.Arbočius 20 (9/17 dvit., 13 atk.kam.), T.Kepežinskas 15 (6/17 met.).

„Losrita“: Š.Purvinis 15 (6/17 dvit.), L.Valatkevičius (4/15 met.) ir E.Masiokas (6/9 met.) po 14.